POKALBIS SU DUKRA APIE EKONOMIKĄ: trumpa kapitalizmo istorija

Autorius: Yanis Varoufakis
Leidėjas: Kitos knygos
Išleista: 2019
Puslapiai: 200
ISBN: 9786094273971
Versijos kodas: NN 10.31
Formatas: 13,5 x 20 x 2 cm, kieti viršeliai
Kalba: Lietuvių
Vertėjas: Rasa Dirgėlė

Tai vieno žymiausių ekonomistų prof. Yanio Varoufakio parašyta provokuojanti ir kritiška pasaulio ekonomikos analizė. Pasitelkęs senovės mitus, šiuolaikinės kultūros simbolius ir savo šeimos istorijas Varoufakis suprantamai, tarsi kalbėdamas su dukra, paaiškina, kaip veikia ekonomika, kaip ji vystėsi ir kodėl būtent šitaip. Autorius griauna vieną mitą apie po kito. Tai ekonomikos pagrindai ir kritinė kapitalizmo istorija.

Kas yra pinigai ir kodėl egzistuoja skolos? Kas yra infliacija, defliacija bei palūkanos? Ekonomika – tai ne tik mokslas, bet ir idėjų mūšio laukas, kur galingieji kovoja dėl mūsų lojalumo. Yanis Varoufakis paaiškina, kaip prasidėjo ekonomikos drama ir kaip galiausiai ekonomika tapo visa apimanti ir ėmė lemti pasaulio visuomenių likimus. Knygoje autorius atsako į svarbiausius klausimus apie pinigus, galią ir nelygybę.

„Varoufakis kviečia suabejoti ekspertais – svarbiausiu ekonomikos bastionu. Ši knyga – galingas demokratijos įrankis, pasirodęs pačiu tinkamiausiu laiku.”

Naomi Klein, knygų „Tai viską keičia” ir „Šoko doktrina” autorė

Leave a Reply