Manyje gyvena milijonai: apie mumyse gyvenančius mikrobus, arba Platesnis žvilgsnis į gyvybę

Autorius: Ed Yong
Originalus pavadinimas: I Contain Multitudes
Leidėjas: Kitos knygos
Metai: 2018
Puslapiai: 384
ISBN 978-609-427-317-9 (spausdinta knyga)
ISBN 978-609-427-316-2 (el. knyga)
Formatas: 14,5 x 21 x 3,2 cm, kieti viršeliai
Kalba: Lietuvių
Vertėjas: Rasa Stašytė
Redagavo Lidija Girevičienė, mokslinis redaktorius Juozas Raugalas, dizainerė Lina Sasnauskaitė.

O kas, jei iš tiesų mes – ne unikalios individualybės, bet milijonų gyvų mikroorganizmų sankaupos?

Ir žmogus, ir vapsva, ir zuikis – galybės bakterijų ir mikrobų namai. Daug kas mano, kad mikrobai kenksmingi ir turi būti negailestingai sunaikinti. Tačiau kenksmingų rūšių yra tik apie 100, o naudingų – šimtai tūkstančių… Mumyse gyvenantys mikroorganizmai padeda kūnui atsinaujinti, suteikia imunitetą, netgi turi įtakos kiekvieno mūsų asmenybei ir gebėjimams.

Reikšmingiausia mokslo revoliucija po Darwino – tai žvilgsnis iš mikrobų perspektyvos. Ši informatyvi, žaisminga, preciziškai tiksli knyga atskleidžia netikėtą gyvybės Žemėje paveikslą ir kviečia naujai pažiūrėti į save ir savo kompanionus – mikroorganizmus.

„The New York Times“ bestseleris, pagal „The Economist“ – geriausia metų knyga apie mokslą, pagal „The Times“ – viena iš Metų knygų.

***

„Nuostabi knyga. Ji pakeis jūsų požiūrį į tai, kuo tariatės esą. Ji pakeis jūsų požiūrį į tai, kuo laikote pasaulį.“ (Helen Macdonald, Kembridžo universiteto mokslininkė, rašytoja)

„Šios knygos pamatas – tūkstančiai tyrimų, bet Yongas, jūsų neapsunkindamas moksline kalba, tiesiog lengvai atskleidžia vieną įdomią įžvalgą po kitos. „Manyje gyvena milijonai“ – mokslo žurnalistika geriausiu savo pavidalu.“ (Bill Gates)

„Tai mažų gyvenimo staigmenų pilna knyga.“ („The Guardian“)

Leave a Reply